Funkcjonalne ławostoły

Funkcjonalne ławostoły powracają do łask. Odpowiadają współczesnym trendom aranżacji wnętrz, są zdecydowanie lżejsze i wykorzystują łatwe w obsłudze mechanizmy zmiany wysokości blatu. Zupełnie nie przypominają rozkładanych ław, które przed laty gościły w polskich domach. Dziś nowoczesne ławostoły z powodzeniem spełnią rolę stolika kawowego, jak i stołu nawet dla 8-10 osób.

Jak wybrać ławostół dla wnętrza?

W ofercie Meblofor znajdziecie Państwo nowoczesne, proste w formie modele dostępne w najpopularniejszych wariantach kolorystycznych: dąb sonoma, olcha, kasztan, wenge magia i wielu innych. Dzięki temu bez trudu dopasujecie Państwo mebel do pozostałych elementów wyposażenia. Wykonujemy także modele klasyczne, doskonałe do wnętrz tradycyjnych. Blaty mają zaokrąglone krawędzie. Stylizowane i efektowne podstawy są dobrym uzupełnieniem dla klasycznych kompletów wypoczynkowych.

Stół kawowy może, lecz nie musi nawiązywać kolorystycznie do pozostałych elementów wyposażenia. Komplet powinny stanowić meblościanka, bądź zestaw RTV z komodą, czyli meble stojące obok siebie. Ławostoły rozkładane na co dzień pełnią funkcję stolików kawowych i stoją z reguły naprzeciwko umeblowania podstawowego, dlatego mogą wyróżniać się kontrastowym kolorem bądź wykończeniem.

Ławostoły rozkładane i podnoszone za pomocą korbki to doskonała alternatywa dla stołu. Sprawdzi się szczególnie w salonach o niewielkiej przestrzeni. Nowoczesny system unoszenia blatu jest wygodny i bezpieczny w obsłudze. Sam blat również rozkłada się, dając dwa razy więcej miejsca. W ofercie również modele z dodatkowym zestawem dokręcanych nóg, dla zwiększenia wysokości.

Ława zamiast stołu

Ławostół rozkładany z powodzeniem zastąpi stół ustawiany często wraz z kompletem krzeseł właśnie w salonie. Podnoszenie blatu na wysokość nawet 78 cm (w przypadku niektórych modeli) pozwoli na komfortowe spożywanie posiłków jak przy standardowym stole. Zazwyczaj stoły jadalniane mają wysokość 75 cm, a siedzisko krzesła powinno znajdować się ok. 30 cm poniżej blatu. W zależności od tego, czy ława będzie miała zastępować stół często czy okazjonalnie, warto zastanowić się nad możliwościami rozkładania blatu. Niektóre modele wydłuża się poprzez rozsuwanie i wstawianie w środek płyty, inne powiększają powierzchnię dwukrotnie dzięki blatowi składanemu na pół. Nowoczesne ławy rozkładane wracają do łask głównie z uwagi na swoją funkcjonalność. Na co dzień wyglądają jak nowoczesne stoliki kawowe, ale w razie potrzeby szybko przeobrażają się w stoły idealne na rodzinny obiad.

Meblofor-bis.com.pl © 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone.